Blog > Komentarze do wpisu
Znak pojęcie magiczne*

Był sobie zjazd z autostrady.

Zjazd był dość ostry, był znak ograniczający do 50 km/h. Jednak tak się zdarzyło, że w krótkim czasie było tam kilka wypadków z ciężarówkami. Przyjechała policja i stwierdziła:

Na feralnym zakręcie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. - I gdyby kierowcy jechali zgodnie z przepisami, to nic by się nie działo. Poza tym na jednym z tirów, który wypadł z drogi został nieprawidłowo rozmieszczony ładunek na naczepie i to też miało ujemny wpływ na bezpieczeństwo - mówi Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

Diagnoza dość jasna. Kierowcy ciężarówek jadą za szybko, więc mają tam problem.

Za to znakolodzy już mają rozwiązanie problemu!

- Żeby zapobiec dalszym wypadkom, zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej ograniczyć prędkość - do 30 km na godz. Dodatkowo ustawimy też znak: "Uwaga, wypadki!" - zapowiada Alina Cieślak. 

Teraz to już nikt tam nie wypadnie! O to postara się znak! Cóż, kierowcy nie przestrzegali 50-tki, pewnie zaczną przestrzegać 30-tki. Gratuluje poczucia humoru i dobrego samopoczucia. 

* - pojęcie wymyślone przez Emesa-nju

wtorek, 16 października 2012, tiges_wiz

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: tioman, *.play-internet.pl
2013/01/09 10:59:42
Może dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie na tym odcinku jakiegoś artykułu bezpieczeństwa drogowego?
-
Gość: a href http: clslegnica.pl index.php nasza-oferta cls a , 150.254.104.*
2013/08/07 18:59:50
Albo zrobić coś w końcu z kierowcami ciężarówek którzy czuja się królami szos a powodują naprawdę dużą ilość wypadków
-
kurs-jazdy
2014/07/08 23:01:46
Moim zdaniem każdy kierowca powinien ukończyć szkolenie bezpiecznej jazdy. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia na drodze, a kursy bezpiecznej jazdy uświadamiają uczą kierowców odpowiednich zachowań. Potwierdzi to każdy dobry instruktor techniki jazdy