Blog > Komentarze do wpisu
Interpretacje

Jakiś czas temu na forum Bezpieczeństwo na drodze była dyskusja, gdzie dowodziłem, że pijany w czasie wypadku może odpowiadać tylko za jazdę po pijanemu a nie zawsze jest winnym kolizji. 

Podobnie przy skręcaniu w prawo okazywało się, że winnym jest wyjeżdżający z podporządkowanej, mimo że ten na głównej akurat np. wyprzedzał na przejściu i skrzyżowaniu. 

Teraz się jednak okazuje, że prędkość może powodować, że ktoś jest winnym wypadku: 
torun.gazeta.pl/torun/1,48723,14232462,Miala_pierwszenstwo__zginely_trzy_osoby__Ma_proces.html#BoxSlotII3img 
Ale zdecydowanie nie dotyczy do synów byłego prezydenta. 

Wkurza mnie taka interpretacja: jak komu wygodnie i jak komu się wymyśli. 
Jak moim zdaniem powinno to wyglądać: osoba łamiąca przepisy powinna być ustawiona na końcu kolejki "pierwszeństwa". Bierze na siebie odpowiedzialność za swoje działania.

W przypadku tego wypadku oboje kierowców się do niego przyczyniło jednakowo, jeżeli dane o prędkości pani na głównej są prawdziwe.

niedziela, 07 lipca 2013, tiges_wiz

Polecane wpisy

Komentarze
2014/01/27 17:47:44
Zajrzałem na waszego bloga, bo jaram się pięknymi motocyklami. Zachwycił mnie model Bennas Softail, w pięknym niebieskim kolorze, który pasuje w zasadzie wszędzie i do każdego, prowadzi się go pewnie jak gładko jak program pit 2014. Gdybym tylko był na tyle bogaty, to natychmiast kupiłbym parę sztuk.
-
2014/02/02 10:51:25
Jak tak myślę o kompletnej przypadkowości takich zdarzeń cieszę się, że oc samochodu jest obowiązkowe o.O... szkoda, że ubezpieczenie na życie nie jest....